دیدبان روسیه: رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی اروپا با عنوان اولی روسیه به پایان رسید. فرانک استابلر آلمانی و آرتور الکسانیان از ارمنستان از جمله طلایی‌های روز پایانی بودند.

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی اروپا ۲۰۲۰ در رم پایتخت ایتالیا، چهره نفرات و تیم های برتر مشخص شد.

در پایان این رقابت‌ها روسیه بدون کسب مدال طلا و با ۳ نقره و ۲ برنز و مجموع ۱۲۸ امتیاز قهرمان شد.

آرتور الکسانیان دارنده ۴ مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان نیز پس از بازگشت خوب به کشتی، اینبار نیز بر سکوی نخست اروپا قرار گرفت و مدال طلا را در وزن ۹۷ کیلوگرم از آن خود کرد. الکسانیا برای پنجمین مرتبه عنوان قهرمانی اروپا را بدست آورد.

فرانک استابلر دارنده ۳ مدال طلای جهان از آلمان نیز بار دیگر بر سکوی نخست اروپا قرار گرفت.

نتایج دیدارهای فینال و رده بندی ۵ وزن دوم و پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی اروپا به شرح زیر است:

وزن ۶۰ کیلوگرم:

فینال: جیوورگ غریبیان از ارمنستان ۵(برنده) – کرم کمال(ترکیه)

رده بندی: آمیران شاوادزه از گرجستان ۶ (برنده) – ژامبولات لوکیائف(روسیه) ۶

مراد بازاروف(آذربایجان) ۹ – هرالی ماگسائو(فنلاند)

وزن ۶۷ کیلوگرم:

فینال:

مورتن تروسن از نروژ ۲(برنده) – نذیر عبدالله یف(روسیه) ۲

رده بندی:

کارن اصلانیان(ارمنستان) ۷ – کریستین وانژا(مجارستان) ۵

کریستوپاس اسلیوا(لیتوانی) ۴ -الکساندر لیاوونچیک(بلاروس) ۲

وزن ۷۲ کیلوگرم:

فینال:

فرانک استابلر(آلمان) ۶ – لوری لومادزه(گرجستان) ۲

رده بندی:

سلکاک کان(ترکیه) ۷ – دومینیک اتلینگر(کرواسی) ۵

اولوو غنی زاده ( آذربایجان) ۳ – آدام کوراک(روسیه) یک

وزن ۸۲ کیلوگرم:

فینال:

رفیق حسین اف(آذربایجان) ۲ – دانیل الکساندروف(بلغارستان) یک

رده بندی:

هانس واگنر(آلمان) ۸ – استانیسلاو شافارینکا(بلاروس) ۳

بوغدان کورینو(سوئد) ۶ – کریو روسو(ایتالیا) ۴

وزن ۹۷ کیلوگرم:

فینال:

آرتور الکسانیان(ارمنستان) ۷ – نیکولوز کاخلاشویلی(ایتالیا) یک

رده بندی:

الکساندر گلووین(روسیه) ۸ – آرتور اوماروف(چک) صفر

چنک ایلیدیم از ترکیه ۳(برنده) – متی کاسمانن( فنلاند) ۳

به گزارش ایسنا، همچنین در جریان دیدارهای رده بندی و فینال ۵ وزن نخست که سه شنبه شب برگزار شد، نفرات ذیل عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند:

۵۵ کیلوگرم: ۱- ادموند نازاریان (بلغارستان) ۲- ویتالی کابالویف (روسیه) ۳- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) و نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان)
۶۳ کیلوگرم: ۱- ماکسیم نهودا (بلاروس) ۲- ابراگیم لابازانوف (روسیه) ۳- اریک توربا (مجارستان) و لنور تمیروف (اوکراین)
۷۷ کیلوگرم: ۱- سانان سلیمان اف (آذربایجان) ۲- زولتان لوای (مجارستان) ۳- الکس بیوربرگ کسیدیس (سوئد) و کاراپت چالیان (ارمنستان)
۸۷ کیلوگرم: ۱- سمن نوویکوف (اوکراین) ۲- ویکتور لورینچ (مجارستان) الکساندر کوماروف (روسیه) و اسلام عباس اف (آذربایجان)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- آلین الکسیوس چیوراریو (رومانی) ۲- لوان آرابولی (گرجستان) ۳- میکولا کوچمی (اوکراین) و جلو کراهمر (آلمان)

در پایان این رقابت ها، روسیه بدون طلا، با ۳ نقره و ۲ برنز و مجموع ۱۲۸ امتیاز بر سوی قهرمانی ایستاد، آذربایجان با ۲ طلا و ۴ برنز و مجموع ۱۱۶ امتیاز دوم شد و ترکیه نیز با یک‌نقره و ۲ برنز و مجموع ۹۰ امتیاز سوم شد. ارمنستان نیز با ۲ طلا و ۲ برنز و مجموع ۸۴ امتیاز عنوان چهارمی را از آن خود کرد.

آخرین اخبار و رویدادهای روسیه را در سایت دیدبان روسیه بخوانید.

دیدگاه خود را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here